Grifai

Grifus įprasta matyti kaip štangos arba hantelio sudedamąja dalį (priklauso nuo pastarųjų dydžio) ant kurios montuojami svarmenys. Kad pastarieji tvirtai laikytųsi, grifai yra su užraktais, kurie užfiksuoja uždėtus svorius ir neleidžia jiems nukristi (norintys būti tikri, kad ši funkcija bus atliekama kokybiškai, grifus turėtų įsigyti sporto prekių parduotuvėje). Tačiau grifai yra kur kas universalesnis elementas ir gali būti naudojamas ne tik kaip pagalbinė konstrukcijos dalis, bet ir kaip pagrindinis treniruotės įrankis, skirtas atlikti nesudėtingus pratimus, apšilimą, mat be papildomo svorio yra gana nesunkus.
Svoriai, kurie montuojami ant grifų, priklauso nuo fizinio pasirengimo, o jais atliekami pratimai, pirmiausia, skirti stiprinti rankų raumenis ir didinti jų apimtis. Treniruotės štangomis ir hanteliais (trumpesni arba ilgesni grifai su skirtingo svorio papildomais svoriais) yra ypač populiarios kultūrizmo srityje, nes efektyviai didina raumenų galią ir jėgą.

 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Profesionalus olimpinis grifas BAUER

  Profesionalus olimpinis grifas BAUER

  Kodas: 843 184
  279,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėje Olimpinis grifas BAUER

  Olimpinis grifas BAUER

  Kodas: 843 116
  139,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Olimpinis grifas Amaya

  Olimpinis grifas Amaya

  Kodas: 705 609628
  159,00 €
 • Olimpinis grifas Amaya PRO

  Olimpinis grifas Amaya PRO

  Kodas: 705 609622
  329,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Olimpinis lankstytas grifas bicepsui BAUER

  Olimpinis lankstytas grifas bicepsui BAUER

  Kodas: 843 117
  79,00 €
 • Olimpinis grifas ROGUE

  Olimpinis grifas ROGUE

  Kodas: 842 0604
  579,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Paminkštinimas grifui PROUD

  Paminkštinimas grifui PROUD

  Kodas: 829 4894
  12,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Paminkštinimas grifui

  Paminkštinimas grifui

  Kodas: 70 7056
  10,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėje Paminštinimas grifui Amaya

  Paminštinimas grifui Amaya

  Kodas: 705 550843
  10,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Užraktas olimpiniam grifui PRO

  Užraktai olimpiniam grifui PRO

  Kodas: 705 6096
  20,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Olimpinis užveržiamas užraktas 2,6kg

  Olimpinis užveržiamas užraktas 2,5kg

  Kodas: 70 0036
  28,00 €
 • Apžiūrėkite prekę parduotuvėse Aliuminiai užraktai olimpiniam (50mm) grifui

  Aliuminiai užraktai olimpiniam (50mm) grifui

  Kodas: 705 60961
  32,00 €

prekes per puslapį

Pratimai, atliekami su svoriais

Svarbu paminėti, kad nuo to, kaip laikomas grifas (kokia yra rankų padėtis, atstumas tarp delnų), priklauso, kuri raumenų grupė bus labiausiai treniruojama. Vienas dažniausiai atliekamų pratimų – štangos (ilgesnio grifo ir svorių) kėlimas stovint, pėdos laikomos pečių plotyje, o štanga keliama priešais save. Tokios treniruotės metu ypač efektyviai treniruojami bicepsai, didinama jų masė, jėga ir apimtis. Atliekant tokį pratimą reikėtų daug dėmesio atkreipti į taisyklingą kojų padėtį ir laikyseną, antraip pratimas gali pakenkti. Kojos turėtų stovėti tvirtai, o nugarą reikėtų išlaikyti tiesią. Nepatariama pradėti nuo didelių svorių. Pradedantieji ar dar apšylantys turėtų rinktis lengvesnius svarmenis, kad nebūtų patempi raumenys. Kone populiariausias pratimas naudojant hantelius – kilnoti juos iškart abiem rankomis (vieną ranką su hanteliu keliant, kita leidžiama). Čia taip pat labai svarbu pėdų padėtis ir laikysena. Taip pat paties kėlimo technika – hanteliai keliami rankas laikant šonuose, lenkiant jas per alkūnes ir tuo pačiu metu sukant delnus į save. Tokios treniruotės metu didžiausias krūvis taip pat tenka bicepsams, tačiau, žinoma, treniruojami ir kiti rankų raumenys.

Atletas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su atletas.lt slapukų politika.

Sutinku