Filtravimas

Produktų grupės v
Prekinis ženklas v

Smiginis

Smiginis - visiems gerai žinomas ir daugeliui pažįstamas žaidimas, kuris populiarus tarp įvairaus amžiaus žmonių. Kad būtų galima žaisti smiginį reikalingas taikinio ir strėlyčių rinkinys (reikmenis galima įsigyti kartu, jau sukomplektuotą, arba atskirai, ir rinkinį susidaryti patiems). Pagrindinis žaidimo tikslas - strėlytes pataikyti į taikinį, todėl smiginis vadinamas taiklumo žaidimu. Žaidėjai, sustoję per tam tikrą nuotolį (pagal pasirinkto žaidimo taisykles arba susitarę iš kokio atstumo bus svaidomos strėlytės) mėgina kuo tiksliau pataikyti į ant sienos ar kito paviršiaus pakabintą taikinį, tiksliau - jo centras. Už taiklų metimą į taikinio centrą skiriama daugiausiai taškų. Visas taikinio plotas suskirstytas į dvidešimt nedidelių lopinėlių, kurie yra sunumeruoti. Pagal tai, į kurį taikinio lopinėlį pataikoma, skiriama taškų suma. Nepataikius strėlytės į smiginio lentą, taškų neskiriama visai. Į taikinį svaidomos strėlytės yra nedidelės, priekinė jų dalis šiek tiek sunkesnė, kad taikliau skristų, kuo mažiau nukryptų nuo trajektorijos. Strėlytės svaidomos ranka, nenaudojant jokių papildomų įrenginių.

Produktų grupės


prekes per puslapį

Smiginis dažniausiai žaidžiamas pagal standartines taisykles, tačiau esama kelių jų variantų. Neretai smiginis vadinamas dartais, pagal anglišką šio žaidimo pavadinimą. Smiginis žaidžiamas tiek pramogaujant, tiek ir profesionaliai. Visame pasaulyje organizuojami turnyrai, tarptautinės varžybos, steigiamos asociacijos. Tačiau taip pat dažnai renkamasi įsirengti smiginį namuose, mat tam nereikalinga didelė erdvė ar ypatingas pasiruošimas. Svarbiausia, reikėtų apgalvoti, kurioje vietoje bus kabinamas taikinys, met strėlyčių nepataikius į taikinį nukenčia siena ar greta taikinio esantys daiktai, ypač pakabinti tokia pat aukštyje, kaip ir taikinys. Smailūs strėlyčių galiukai suplėšo tapetus, subraižo dažų sluoksnį, pažeidžia medinę apdailą, todėl reikėtų pasirūpinti, kad žaidimas teiktų tik malonumą ir nepadarytų nepageidaujamos žalos. Įsirengus smiginio erdvę ji paprastai tampa smagia pramoga įvairių susibūrimų metų, per šventes ar tiesiog būdu smagiai praleisti laiką, o neretai perauga ir į aistrą. Žaisti smiginį gali bet kokio fizinio pasirengimo žmonės, nes tai fizinių pastangų nereikalaujantis užsiėmimas.

Atletas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su atletas.lt slapukų politika.

Sutinku