Filtravimas

Prekinis ženklas v

Nardymo vamzdeliai

Nardymo vamzdelis yra nepakeičiama ir būtina naro atributikos dalis, tačiau jam dažnai suteikiama pernelyg mažai reikšmės. Iš tikrųjų nardymo vamzdelį reikėtų rinktis atsakingai – tik taip galėsite mėgautis patogumu ir lengvu kvėpavimu po vandeniu. Visų pirma, reikia prisiminti, kada nardymo vamzdelis yra naudojamas: tai naro įrangos dalis, skirta dažniausiai paviršiniam nardymui, kai papildoma kvėpavimo įranga nėra naudojama. Taip pat nardymo vamzdelį naudoja ir giliau neriantys narai – esant paviršiuje jis leidžia įkvėpti oro iš išorės ir taip taupyti turimas oro atsargas balione.

Rinkdamiesi nardymo vamzdelį susidursite su gana didele pasiūla ir įvairove. Atkreipkite dėmesį ne tik į dizainą, bet ir į elementus, iš kurių nardymo vamzdelis susideda. Vienas svarbiausių dalykų yra kandiklis, kuris turėtų būti jums patogios formos, optimalių gabaritų. Be to, nardymo vamzdelis turėtų būti lengvas. Iš karto įvertinkite ir jo pritvirtinimo prie nardymo kaukės elementus. Taip pat pastebėsite, kad skiriasi vamzdelių dydžiai. Verta žinoti, kad kuo didesnis bus nardymo vamzdelis, tuo daugiau vandens pasipriešinimo jis sukels, taigi apsunkins judėjimą po vandeniu. Geriausia rinktis optimalų dydį, kuris nesukeltų papildomo diskomforto.

Paprastai skiriami trys nardymo vamzdelių tipai: paprastas, pusiau sausas ir sausas. Paprastas vamzdelis pasižymi įprasta forma ir paprasta konstrukcija. Pradedantiesiems narams su juo gali būti kiek sunkiau, bet visgi šis tipas yra labiausiai paplitęs ir dažniausiai naudojamas. Pusiau sausas nardymo vamzdelis turi vieną vožtuvą, montuojamą gale, leidžiantį iš vamzdelio išpūsti susikaupusį vandenį. Sauso tipo vamzdeliai turi du vožtuvus, kurie užtikrina, kad vanduo į orui skirtą ertmę nepaklius. Tai gana patogi ir vertinga funkcija, itin naudinga pradedantiems nardytojams.

Pagrindinė funkcija, kuriai atlikti ir sukurtas nardymo vamzdelis, yra galimybė kvėpuoti negiliai panėrus ir kartu žvelgti į povandeninį pasaulį. Neriant svarbus lengvas ir patogus judėjimas, todėl kaip ir visą nardymo įrangą rinkitės tokį nardymo vamzdelį, kuriuo bus patogu ir lengva naudotis. Optimalus dydis, mažas pasipriešinimas ir lengvas tvirtinimas – tai esminiai kriterijai, į kuriuos būtinai atkreipkite dėmesį.

Atletas.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su atletas.lt slapukų politika.

Sutinku